Правобережжя Херсонщини можуть розмінувати до кінця 2025 року

22 Листопада 2024, 11:32
Розмінування на Херсонщині / ДСНС України Патрнерський матеріал 620
Розмінування на Херсонщині / ДСНС України

Наразі розмінували 53 відсотки правобережної Херсонщини. Це понад 365 тисяч гектарів, повідомив голова ОДА Олександр Прокудін. За його словами, якщо темпи цих робіт залишаться такими ж, як зараз, правобережна частина буде розмінована до кінця 2025 року.

За словами Прокудіна, на базі тероборони в області планують створити спеціальний батальйон для розмінування. Також розглядають варіант – формування міні-загонів для розмінування.  Значно пришвидшує процес очищення землі від вибухових речовин машини механізованого розмінування. Саме таку використовують сапери Херсонщини. Одна з головних переваг техніки - безпечніша робота для самих саперів. Для самої машини GCS-200 мінні вибухи не страшні завдяки V-подібному корпусу з високоміцної сталі та балістичному захисту. Ще один вид сучасної техніки з розмінування — MV-4 і MV-10. Завдяки таким машинам обробити можна одразу значну за площею територію.

«В області працює приблизно плюс-мінус тисяча вибухотехніків, з початку робіт вони знайшли і знищили вже знайшли і знищили 203 тисячі вибухонебезпечних предметів», — каже Олександр Прокудін.

За словами Прокудіна, на базі тероборони в області планують створити спеціальний батальйон для розмінування.  Також розглядають варіант - формування міні-загонів для розмінування.

Як саме землі Херсонщини звільняють від мін – показали сапери в Чорнобаївці – піротехніки знайшли та знешкодили реактивний снаряд калібру 122-мм. 

Значно пришвидшують процес очищення землі від вибухових речовин машини механізованого розмінування. Саме таку використовують сапери Херсонщини. Одна з головних переваг техніки – більш безпечна робота для самих саперів. Для самої машини GCS-200 мінні вибухи не страшні завдяки V-подібному корпусу з високоміцної сталі та балістичному захисту.

Ще один вид сучасної техніки з розмінування машини – MV-4 і MV-10.  З їхньою допомогою обробити можна одразу значну за площею територію.

«Робочий орган у нас приєднується до ось таких кріплень. Далі в нас іде гідравліка, за допомогою якої ми безпосередньо керуємо самим робочим органом. Тобто, підносимо його вгору, вниз, можемо поставити під кутом, або робимо заглиблення, дивлячись на якій глибині нам потрібно працювати», — каже Миколай Баран, начальник відділення механізованого розмінування.

За день така машина може очистити до 8 тисяч квадратних метрів землі. Тоді як піротехнік із металошукачем за таку ж кількість часу пройде до 500 квадратних метрів.

Управляється машина дистанційно. Важлива деталь: оператор працює завжди позаду машини.  На відстані не менше 50-ти метрів. Це дає змогу захистити особовий склад від розльоту осколків. Керувати машиною нескладно - якщо маєш досвід і практику, – каже сапер-водій MV-10.

«Потрібно призвичаїтися розумієте, потрібна практика», — каже Віктор Моргун, водій-сапер.

Максимальна швидкість машини механізованого розмінування – 5 кілометрів на годину. Така невисока швидкість необхідна для того, щоб ретельно перемелювати ґрунт, у якому може бути міна.  Але, навіть після обробки землі технікою - сапер вручну ще має перевірити, чи не залишилося чогось небезпечного в землі: «Після проходу машини механізованого розмінування обов'язково здійснюється контрольна перевірка розрахунку за допомогою металодетекторів, на випадок, що машина могла щось пропустити. Сапери тоді проходять, переривають увесь ґрунт, виймають сигнали, які знаходять металошукачем і в разі наявності якихось небезпечних решток або просто решток від міни, — забирають», — розповідає Роман Рогатинський, керівник групи управління розмінування Херсонської області.

Разом із машиною MV-10, працює менша за розміром модель MV-4.

Вона більш маневрена, тому легко справляється там, де складно пройти її так званому «старшому брату».  MV-4 не може знищувати протитанкові міни, але добре справляється з протипіхотними або саморобними вибуховими пристроями вагою до 400 грамів.

Подібні методи розмінування застосовують не лише на Херсонщині - адже не менш забрудненими мінами залишаються також Харківська та Миколаївська області. Сумарно в цих регіонах сталося понад 50% усіх нещасних випадків із вибухонебезпечними предметами серед мирного населення, – повідомили в Міністерстві оборони України. Понад 30 тисяч квадратних кілометрів деокупованих територій визнали такими, що не містять доказів наявності мін. За даними Міноборони, це більше, ніж 17% від попередньої оцінки забруднення.

І пам'ятайте: якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет, потрібно дотримуватися трьох простих правил:

«Не підходь! Не чіпай!  Подзвони 101»

Це вбереже життя.

Читайте також: 

Що насправді сталося в Кринках. Нерозказана історія висадки морпіхів на лівому березі Дніпра

Коментар
04/12/2024 Середа
04.12.2024
03.12.2024