Урочистості з нагоди Дня знань відбулися в Херсонському державному університеті

05 Вересня 2023, 12:00
У ХДУ привітали здобувачів освіти, які цьогоріч обрали наш університет 1482
У ХДУ привітали здобувачів освіти, які цьогоріч обрали наш університет

У ХДУ привітали здобувачів освіти, які цьогоріч обрали наш університет.

На цьому заході був присутній кореспондент видання Район.Херсон

Урочистості з нагоди Дня знань – традиційний захід для Херсонського державного університету. Навіть в умовах тимчасової релокації університет підтримує цю традицію, аби вкотре зібрати багаточисельну родину, привітати нових студентів і дати старт новому навчальному року.

На початку заходу хвилиною мовчання присутні вшанувати пам’ять захисників України, які віддали життя за свободу і незалежність нашої держави: всіх, хто воював, всіх військових, цивільних та дітей, всіх, хто загинув в боротьбі з окупантами та внаслідок нападу російських військ.

Вже другий рік поспіль ХДУ працює не вдома. Тож захід проходив у змішаному форматі: частина спільноти знаходилася в Херсоні, більшість зібралися у нашому офісі в Івано-Франківську, інші – приєдналися в онлайн-форматі. Загалом долучилися близько 700 учасників.

В пресцентрі ХДУ зазначили, що цьогоріч ХДУ має 978 вступників за результатами першої хвилі вступу на бакалаврат та до магістратури. Вони обрали Херсонський державний університет, обрали Херсонщину і сьогодні можуть пишатися статусом студента Херсонського державного університету!

Традиційно першим присутніх привітав ректор ХДУ, професор Олександр Співаковський.

«Сьогодні, дійсно, унікальна ситуація, коли ми розпорошені по всьому світу, по Україні, працюємо у межах двох офісів. Завершивши першу хвилю вступу, можемо констатувати те, що ми вийшли на показники вступу минулого року за всі хвилі основного і додаткового набору. Загалом на бакалаврат і на магістратуру вступили 978 осіб, які поповнили нашу родину. Але це не остаточні дані! Херсонський державний університет ні на день, незважаючи на війну, не зупиняв освітній процес. Ми гарантуємо високоякісну освіту. Для нас це архіважливо! Ми працюємо з двох цифрових майданчиків: KSUonline та KSU24. Перший дозволяє нашим студентам навчатися як в режимі онлайн, так і офлайн, тому що понад 200 наших здобувачів освіти знаходяться на ТОТ, тобто на лівому березі Дніпра, в Криму. Також використовуємо адміністративну платформу KSU24, що забезпечує можливість долучатися не тільки до академічної роботи, а й бізнес-процесів, комунікації. Тобто, Херсонський державний університет працював, працює і буде працювати заради дуже важливої місії: збереження людського потенціалу Херсонщини, академічної спільноти. Ми точно повернемося в Херсон, коли ворог буде викинутий з лівого берега, щоб продовжити працювати над майбутнім нашого регіону. У нас для цього створені умови як у цифровому просторі, так і в площині реальної, фізичної інфраструктури. Маємо сучасні корпуси, лабораторії, майданчики для культурного та спортивного розвитку, і, головне, маємо студентів і викладачів, які готові працювати», − зазначив він.

Окремі слова вдячності за надійну підтримку і допомогу Олександр Співаковський висловив ректору Ігорю Церенді та колективу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника за майже дворічну співпрацю, за прихисток і можливість продовжувати роботу і забезпечувати всі необхідні бізнес-процеси у Івано-Франківську.

Подякував він також колегам і партнерам з Великої Британії – Університет Кент, та Польщі – Університет імені Яна Длугоша в Ченстохово, Поморський університет у Слупську, а також фонду USAID, проєктному офісу Еразмус, завдяки яким ХДУ  має унікальні міжнародні програми для викладачів та здобувачів, а також грантову підтримку.

У онлайн-форматі до урочистостей приєднався начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Він наголосив, що незважаючи на всі перепони Херсонський державний університет зміг не тільки зберегти студентів, об’єднати колектив і продовжити надавати якісну освіту з першого дня війни, а й збільшити освітянську родину.

«Знайте, що Херсонщина чекає на вас, шановні студенти, розраховує на вашу активну участь та підтримку у відновленні. Успіхів та подальших особистих перемог», – зазначив начальник військової адміністрації.

Привітав університетську спільноту також перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський. Він наголосив, що ХДУ – це заклад переможців, який зміг не тільки зберегти себе, а й продовжує розвиватися:

«У таких умовах, це – подвиг, насправді. Вдячний всім, хто зараз працює на цьому фронті, бо освіта – це теж наш фронт. Щиро вдячний ректору Олександру Володимировичу. Які титанічні зусилля ця людина доклала і докладає, аби це свято у нас було», − наголосив Соболевський.

2023 став роком масштабування можливостей у напрямі міжнародної активності Херсонського державного університету. ХДУ став учасником багатьох проєктів, налагодили та розширили співпрацю з провідними університетами Європи та Великої Британії. Сьогодні наші партнери також долучилися до привітань, це – Ентоні Меннінг, проректор з міжнародної роботи університету Кент, Анна Випич-Гавронська, ректорка університету ім. Яна Длугоша в Ченстохово, Марек Лукашик, проректор Поморського університету у Слупську.

Вони наголосили не лише на продовженні співпраці, а й на готовності її розширювати. І, звісно, висловили підтримку українцям у боротьбі за незалежність, захоплення стійкістю українських студентів і освітян.

У свою чергу, Херсонський державний університет вдячний партнерам за підтримку. До речі, прямо зараз лише у польських університетах-партнерах навчаються близько 30 студентів ХДУ, які отримують якісну освіту і будуть реалізовувати свої знання на батьківщині.

Також однією з гостей сьогоднішнього заходу була Світлана Шитікова, координаторка проєкту Національного Еразмус+  офісу в Україні. За її словами, Європейська комісія надасть ще більше можливостей для підтримки українських ЗВО, особливо тих, які знаходяться на лінії фронту, тих, які потерпали і продовжують потерпати від навали російської федерації.

«Ми пишаємося вашою командою, що навіть під обстрілами писала проєктні заявки.», – прокоментувала Світлана Шитікова.

Херсонський державний університет – це, дійсно, пул ресурсів та можливостей для молоді. І не лише у напрямі міжнародної активності.

Перший проректор Сергій Омельчук запевнив, що декани та команди факультетів робитимуть все, щоб навчання протягом цих років було не лише цікавим, а, насамперед, корисним.

«На жаль, сьогодні ми проводимо цей захід дистанційно, але ми віримо, що отримати дипломи про завершення навчання ви зможете вже особисто у наших стінах Херсонського державного університету, у місті-герої, у Херсоні, на березі могутнього Дніпра. Наші Збройні Сили України роблять неймовірні речі, аби наші мрії здійснилися. Ми віримо, що ваше навчання збігатиметься не лише з періодом дії воєнного часу, а й нашою великою Українською Перемогою!», – наголосив перший проректор.

Херсонський державний університет – це заклад зі славетною історією та багаторічними традиціями. В цьому році університет відзначатиме 106 років від дня заснування.

Деканеса факультету української й іноземної філології та журналістики Ірина Гоштанар, привітала студентів від імені команди деканів, побажала їм сил, натхнення і оптимізму рухатися далі:

«Вітаю вас з новим етапом вашого життя, вітаю з початком навчання в Херсонському державному університеті. Перед вами відкриваються нові перспективи. Тому навчайтеся, впевненно крокуйте до своєї мети. І, головне, пам’ятайте: від ваших досягнень залежить також і майбутня відбудова нашої держави», − зазначила пані Ірина.

Кожен освітній заклад славиться своїми випускниками і Херсонський державний університет – не виняток. Упродовж 105 років ми маємо понад сто тисяч випускників. Серед них відомі вчителі, спортсмени, артисти, науковці, громадські діячі, керівники освітніх закладів та музиканти.

У заключному слові ректор Олександр Співаковський наголосив, що ХДУ, насамперед, корпорація по обслуговуванню освітніх потреб студентів:

«Ми зацікавлені в тому, аби ви були успішними людьми. Я – випускник цього університету, пройшов шлях від вчителя математики до ректора Херсонського державного університету. І я не зустрічав людей, які б шкодували про те, що вони в нас навчалися. Але, звісно, ключовим моментом є opportunity – це можливості, що надає університет, все інше це ваша величезна внутрішня мотивація. Якщо вона у вас буде, то ви точно станете успішними. І повертаючись думками у сьогоднішній день через 10, 20 і навіть 30 років ви зможете сказати: ХДУ для мене альма-матер, яка дозволила стати щасливою людиною. Бо щастя – баланс між амбіціями і можливістю їх реалізації. Ми працюємо для вас, але своє майбутнє ви будуватимете виключно самостійно. Дякую за ваш вибір, за час, який ми проведемо разом з вами: від вступу до вручення дипломів. Дякуємо Збройним Силам України, нашим Героям, нашим титанам, людям, які віддали своє життя і здоров’я за те, аби ми з вами мали можливість творити майбутнє нашої України!», − наголосив ректор ХДУ.

Після офіційної частини ректор ХДУ Олександр Співаковський показав журналістам нове навчальне обладнання, меблі, аудиторії тощо, які були придбані за грантові кошти та з допомогою міжнародних благодійників.

 

 

Коментар
28/09/2023 Середа
27.09.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром