Майно зрадника Сальдо та його родини передали державі: яка це нерухомість та хто компаньйони у бізнесі

Майнові активи херсонського колаборанта Володимира Сальдо та його родини передали державі. Це доволі великий перелік майна.
Журналісти Район.Херсон проаналізували, що це за нерухомість та хто є партнерами у бізнесі родини Сальдо.
Нещодавно у Міністерстві економіки України повідомили, що основні активи проросійського колаборанта Володимира Сальдо, його колишньої дружини та доньки стягнули в дохід держави. Майно родини зрадника передали в управління Фонду державного майна України.
Зокрема, за рішенням Уряду, до Фонду держмайна передали:
- три земельні ділянки;
- готель на 3279,9 кв. м у Херсоні;
- апартаменти на 304,2 кв. м в Ялті;
- два паркомісця в Ореанді (Ялта);
- триповерхову будівлю в Херсоні на 2143,3 кв. м;
- будинок на 236,7 кв. м у Херсоні;
- три квартири: в Ореанді (135,1 кв. м), Одесі (128,5 кв.м) та Херсоні (36,8 кв.м);
- автомобіль Volvo XC90 2020 року випуску;
- 99,86% ПрАТ «Каштан» (розробляє гранітний кар'єр в Житомирській області) – оформлене на колишню дружину Сальдо;
- 30% ПрАТ «Дельта Сервіс» (транспортна компанія) – оформлене на колишню дружину Сальдо;
- 55,56% ТОВ «Бебко-Авто» (мережа автосалонів і СТО в Херсоні) – записано на доньку Сальдо;
- 40% ТОВ «Конка» (Херсонська компанія, що займається організацією відпочинку) – записано на доньку Сальдо.
Старша донька Ірина Сальдо проживає у Франції біля Ніцци та позиціює себе як бізнесвумен, яка займається продажем, перепродажем та здачею в оренду люксових апартаментів.
«Ви, мабуть, вже знаєте, що я – професійний ріелтор на півдні Франції, в окрузі Монако. Мій шлях у нерухомості та новобудовах почався у 2015 році, після того як я отримала свій МВА в Парижі та переїхала на південь Франції. Старт був дуже вдалим, і мені дуже хотілося додати свій напрямок, оскільки я мріяла про пасивний дохід», – так починає Ірина одну зі своїх історій. Наразі це відео недоступне.
З дружиною Любов'ю Сальдо майбутній колаборант одружився у 1979 році, а розлучився – у червні 2021 року: приблизно за пів року до повномасштабного вторгнення росіян в Україну.
При цьому Любов Сальдо і після розлучення продовжувала володіти частками спільного бізнесу.
Бізнес родини Сальдо
ПрАт «Каштан»
99,86% ПрАТ «Каштан», що розробляє гранітний кар'єр в Житомирській області, оформлене на колишню дружину Сальдо. Підприємству вже майже 30 років і зареєстроване воно в Житомирській області за адресою: Коростишівський район, місто Коростишів, вулиця Червоних партизанів, будинок 31.
24 червня 2022 року СБУ повідомила про блокування активів компанії. Володіє підприємством фактично Любов Сальдо, але керівник — Ігор Колпаков.
Як повідомляли ЗМІ у вересні 2022 року, будь-які звʼязки з Володимиром Сальдо, а також закиди щодо фінансування незаконних дій чи приховування податків у компанії заперечили. Мовляв, так, номінальною власницею «Каштану» вказана Любов Сальдо, але вона стала акціонеркою у 2011 році – за кілька років після розлучення з Володимиром Сальдо і розділу майна. Втім, як ми вже знаємо, офіційно вони розлучились у 2021 році.
До того ж, йдеться у тому ж коментарі, пані Сальдо давно проживає у Франції, а фактичним власником добувного бізнесу є її колишній зять – громадянин України, активний учасник Територіальної оборони, жодним чином не повʼязаний з Сальдо-колаборантом. Також в ПрАТ «Каштан» заперечили будь-яке виведення коштів з компанії.
Колишній зять Сальдо, про якого згадує керівник компанії, це Віталій Сіньков. У 2023 році вони мінялись місцями з Любов'ю Сальдо в ролі засновників. Інформації щодо перебування пана Сінькова в лавах ЗСУ відшукати не вдалося. Є повідомлення лише про його загиблого тезку. Втім, це не виключає ймовірної служби і екс-зятя Сальдо.
Навесні 2023 року Віталій Сіньков також позивався разом із Любов'ю Сальдо та іншими фігурантами щодо заарештованого майна. Повний текст Постанови суду за посиланням. Вступна частина — на фото нижче.
ПрАТ «Дельта Сервіс»
30% ПрАТ «Дельта Сервіс» (транспортна компанія) також володіє колишня дружина Сальдо. Зареєстрована компанія в Херсоні на Острівському шосе, 2А. Керує нею Руслан Тедіашвілі.
Окрім Любові Сальдо, власниками підприємства є турецька компанія, а також Леонід Гірін – один із представників родини відомих у Херсоні бізнесменів Гіріних, давніх то партнерів, то опонентів Сальдо.
ТОВ «Бебко-Авто»
55,56% ТОВ «Бебко-Авто» (мережа автосалонів і СТО в Херсоні) записано на доньку Сальдо Ірину. Інші частки – 33,33% та 11,11% відповідно – належать В'ячеславу Бебку та Антону Кушніру.
Кінцевими бенефіціарними власниками є саме Ірина та В'ячеслав.
В'ячеслав Бебко — це син депутата Херсонської міської ради Івана Бебка. В'ячеслав у громадському та політичному житті неактивний, але його батько доволі відомий у Херсоні. Вперше він став депутатом у 2020 році – від іменної партії міського голови Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!». З початком повномасштабного вторгнення Росії до України пішов служити до лав ЗСУ. Незабаром демобілізувався.
Втім, раніше Іван Бебко і його політична діяльність були пов'язані із родиною Сальдо. Наприклад, у 2015 році Бебко балотувався до Херсонської обласної ради від партії «Наш край». Депутатський мандат він тоді не отримав, але міську організацію партії «Наш край» у Херсоні очолював саме Сальдо.
Старша рідна сестра Івана Бебко – Зоя Бережна – давня соратниця Сальдо. У V скликанні була депутаткою Херсонської міської ради від «Блоку Володимира Литвина». Вже тоді була помічницею міського голови Володимира Сальдо. У VI скликанні стала депутаткою Херсонської міської ради від «Партії регіонів» і була секретарем Херсонської міської ради – в період, коли міським головою також був Сальдо (2010-2012 роки).
Коли Сальдо у 2012 році обрали народним депутатом України, Зоя Бережна майже два роки виконувала обов'язки міського голови – за законодавством секретар ради виконує обов'язки до призначення нових виборів. Вибори не призначали майже два роки.
У лютому 2014 року, після повалення пам'ятника Леніну в Херсоні та буремних подій в місті і столиці, її переобрали на тодішнього «батьківщинівця» та учасника Революції Гідності Володимира Миколаєнка.
Антона Кушніра — володаря найменшої частки в ТОВ «Бебко-Авто» — в Херсоні знали як одного з менеджерів автоцентру «Volvo», а з 2022 року — як волонтера, який допомагав доставляти ліки в окупований Херсон. 16 травня 2022 року Антон загинув від кулі росіянина. Точні обставини смерті невідомі.
Іван Бебко тоді написав, що це зробив російский снайпер.
«Між Херсоном і Миколаєвом російський снайпер, який гарно все бачив, пострілом в голову, підступно вбив Антона Кушніра. Антон їхав першим, близько 13:00 дня, на білій машині, разом з ним дві жінки з дітьми, за ним мікроавтобус з людьми. Він збирався і в цей раз повернутися до своєї дружини Людмили в Херсон», – йшлося у повідомленні.
ТОВ «Конка»
40% ТОВ «Конка» (Херсонська компанія, що займається організацією відпочинку) – також записані на доньку Сальдо Ірину. Іще 40% належать Олександру Больботу, 10% – Володимиру Дидіну і ще 10% — Ганні Кліментенко.
Ганна Кліментенко — дружина Юрія Кліментенка, багаторічного бізнес- та політичного партнера Сальдо. Депутатом Херсонської міської ради Кліментенко вперше став у 2006 році від «Народної опозиції» Наталі Вітренко, у 2015 році обрався від «Нашого краю» разом із Сальдо. У 2020 році також балотувався до міської ради від «Нашого краю», але не був обраний. З 2010 до 2017 року очолював міське управління молоді і спорту.
Олександр Больбот — це батько багаторічного депутата Херсонської міської ради Дмитра Больбота. У 2023 році СБУ повідомила Дмитру Больботу підозру в пособництві рф. Слідство встановило, що він був призначений гауляйтером Сальдо на посаду так званого першого заступника голови правління «Херсонської обласної спілки споживчих товариств».
Херсонці про це повідомляли з червня 2022 року. До цього Дмитра Больбота регулярно обирали депутатом Херсонської міської ради: з 1991 року він 5 разів обирався, з 2002 року протягом трьох скликань підряд проходив в Херсонську міську раду від місцевого осередку «Партії регіонів». У 2015 році обрався від сальдівського «Нашого краю». У 2020 році також балотувався від «Блоку Володимира Сальдо», але обраний не був.
Майно Сальдо та його родини
Що ж до конфіскованого майна, то чимало херсонців зацікавились тим, чи є там готель «Херсон», яким майже повністю володів Сальдо і який занедбали у Херсоні. Спойлер: є, але не він один.
Автомобіль Volvo XC90 2020 року випуску, два паркомісця в Ореанді (Ялта), апартаменти на 304,2 кв. м в Ялті, три квартири в Ореанді (135,1 кв. м), Одесі (128,5 кв.м) та Херсоні (36,8 кв.м): це все належить або Володимиру Сальдо, або його колишній дружині Любові.
Земельні ділянки, передані в дохід держави, такі:
- ділянка загальною площею 0,1 Га під житловим будинком за адресою: місто Херсон, вулиця П'ятихатська, будинок 29. Це будинок, в якому проживав Сальдо;
- ділянка загальною площею 0,2872 Га під триповерховою будівлею лазнево-оздоровчого комплексу, за адресою: місто Херсон, вулиця Петренка, 25. Наразі вулиця має назву Михайлівської. Це відомий у Херсоні комплекс «Затерянный мир»;д
- ділянка загальною площею 7,41 га.
Кадастрові номери та опис ділянок можна побачити у витязі з судового рішення.
Готель на 3279,9 кв. м у Херсоні — це той самий готель «Херсон».
Триповерхова будівля в Херсоні на 2143,3 кв.м — це «Затерянный мир». Під час окупації Херсона в цьому готелі розміщували колаборантів, «верхівку» окупантів та згодом — представників ФСБ та росгвардії. 3 вересня Збройні сили України знищили цю базу окупантів.
Так виглядав готель Сальдо до влучання ЗСУ.
Так готель виглядав після прильоту від ЗСУ.
Будинок на 236,7 кв. м у Херсоні — це будинок, в якому проживав Сальдо на П'ятихатській, 29. Під час окупації Херсона росіянами, 20 березня 2022 року, біля цього будинку розстріляли помічника і поплічника Сальдо Павла Слободчікова.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром