Майно зрадника Сальдо та його родини передали державі: яка це нерухомість та хто компаньйони у бізнесі

30 Серпня 2023, 18:00
Володимир Сальдо, його донька (ліворуч) та колишня дружина (праворуч) 10701
Володимир Сальдо, його донька (ліворуч) та колишня дружина (праворуч)

Майнові активи херсонського колаборанта Володимира Сальдо та його родини передали державі. Це доволі великий перелік майна. 

Журналісти Район.Херсон проаналізували, що це за нерухомість та хто є партнерами у бізнесі родини Сальдо.

Нещодавно у Міністерстві економіки України повідомили, що основні активи проросійського колаборанта Володимира Сальдо, його колишньої дружини та доньки стягнули в дохід держави. Майно родини зрадника передали в управління Фонду державного майна України.

Зокрема, за рішенням Уряду, до Фонду держмайна передали:

 • три земельні ділянки;
 • готель на 3279,9 кв. м у Херсоні;
 • апартаменти на 304,2 кв. м в Ялті;
 • два паркомісця в Ореанді (Ялта);
 • триповерхову будівлю в Херсоні на 2143,3 кв. м;
 • будинок на 236,7 кв. м у Херсоні;
 • три квартири: в Ореанді (135,1 кв. м), Одесі (128,5 кв.м) та Херсоні (36,8 кв.м);
 • автомобіль Volvo XC90 2020 року випуску;
 • 99,86% ПрАТ «Каштан» (розробляє гранітний кар'єр в Житомирській області) – оформлене на колишню дружину Сальдо;
 • 30% ПрАТ «Дельта Сервіс» (транспортна компанія) – оформлене на колишню дружину Сальдо;
 • 55,56% ТОВ «Бебко-Авто» (мережа автосалонів і СТО в Херсоні) – записано на доньку Сальдо;
 • 40% ТОВ «Конка» (Херсонська компанія, що займається організацією відпочинку) – записано на доньку Сальдо.

Старша донька Ірина Сальдо проживає у Франції біля Ніцци та позиціює себе як бізнесвумен, яка займається продажем, перепродажем та здачею в оренду люксових апартаментів.

«Ви, мабуть, вже знаєте, що я – професійний ріелтор на півдні Франції, в окрузі Монако. Мій шлях у нерухомості та новобудовах почався у 2015 році, після того як я отримала свій МВА в Парижі та переїхала на південь Франції. Старт був дуже вдалим, і мені дуже хотілося додати свій напрямок, оскільки я мріяла про пасивний дохід», – так починає Ірина одну зі своїх історій. Наразі це відео недоступне.

З дружиною Любов'ю Сальдо майбутній колаборант одружився у 1979 році, а розлучився – у червні 2021 року: приблизно за пів року до повномасштабного вторгнення росіян в Україну. 

При цьому Любов Сальдо і після розлучення продовжувала володіти частками спільного бізнесу.

Бізнес родини Сальдо

ПрАт «Каштан»

99,86% ПрАТ «Каштан», що розробляє гранітний кар'єр в Житомирській області, оформлене на колишню дружину Сальдо. Підприємству вже майже 30 років і зареєстроване воно в Житомирській області за адресою: Коростишівський район, місто Коростишів, вулиця Червоних партизанів, будинок 31.

Youcontrol.com.ua
Youcontrol.com.ua

24 червня 2022 року СБУ повідомила про блокування активів компанії. Володіє підприємством фактично Любов Сальдо, але керівник — Ігор Колпаков

Як повідомляли ЗМІ у вересні 2022 року, будь-які звʼязки з Володимиром Сальдо, а також закиди щодо фінансування незаконних дій чи приховування податків у компанії заперечили. Мовляв, так, номінальною власницею «Каштану» вказана Любов Сальдо, але вона стала акціонеркою у 2011 році – за кілька років після розлучення з Володимиром Сальдо і розділу майна. Втім, як ми вже знаємо, офіційно вони розлучились у 2021 році. 

До того ж, йдеться у тому ж коментарі, пані Сальдо давно проживає у Франції, а фактичним власником добувного бізнесу є її колишній зять – громадянин України, активний учасник Територіальної оборони, жодним чином не повʼязаний з Сальдо-колаборантом. Також в ПрАТ «Каштан» заперечили будь-яке виведення коштів з компанії.

В карʼєрі ПрАТ Каштан. Джерело: https://www.facebook.com/ssu.zhytomyr/
В карʼєрі ПрАТ Каштан. Джерело: https://www.facebook.com/ssu.zhytomyr/

Колишній зять Сальдо, про якого згадує керівник компанії, це Віталій Сіньков. У 2023 році вони мінялись місцями з Любов'ю Сальдо в ролі засновників. Інформації щодо перебування пана Сінькова в лавах ЗСУ відшукати не вдалося. Є повідомлення лише про його загиблого тезку. Втім, це не виключає ймовірної служби і екс-зятя Сальдо. 

Youcontrol.com.ua
Youcontrol.com.ua

Навесні 2023 року Віталій Сіньков також позивався разом із Любов'ю Сальдо та іншими фігурантами щодо заарештованого майна. Повний текст Постанови суду за посиланням. Вступна частина — на фото нижче. 

Витяг з судового рішення
Витяг з судового рішення

ПрАТ «Дельта Сервіс»

30% ПрАТ «Дельта Сервіс» (транспортна компанія) також володіє колишня дружина Сальдо. Зареєстрована компанія в Херсоні на Острівському шосе, 2А. Керує нею Руслан Тедіашвілі. 

Youcontrol.com.ua
Youcontrol.com.ua

Окрім Любові Сальдо, власниками підприємства є турецька компанія, а також Леонід Гірін  один із представників родини відомих у Херсоні бізнесменів Гіріних, давніх то партнерів, то опонентів Сальдо.

Youcontrol.com.ua
Youcontrol.com.ua

ТОВ «Бебко-Авто»

55,56% ТОВ «Бебко-Авто» (мережа автосалонів і СТО в Херсоні) записано на доньку Сальдо Ірину. Інші частки – 33,33% та 11,11% відповідно – належать В'ячеславу Бебку та Антону Кушніру. 

Youcontrol.com.ua
Youcontrol.com.ua

Кінцевими бенефіціарними власниками є саме Ірина та В'ячеслав. 

В'ячеслав Бебко — це син депутата Херсонської міської ради Івана Бебка. В'ячеслав у громадському та політичному житті неактивний, але його батько доволі відомий у Херсоні. Вперше він став депутатом у 2020 році – від іменної партії міського голови Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!». З початком повномасштабного вторгнення Росії до України пішов служити до лав ЗСУ. Незабаром демобілізувався.

Іван Бебко
Іван Бебко

Втім, раніше Іван Бебко і його політична діяльність були пов'язані із родиною Сальдо. Наприклад, у 2015 році Бебко балотувався до Херсонської обласної ради від партії «Наш край». Депутатський мандат він тоді не отримав, але міську організацію партії «Наш край» у Херсоні очолював саме Сальдо. 

Старша рідна сестра Івана Бебко – Зоя Бережна  давня соратниця Сальдо. У V скликанні була депутаткою Херсонської міської ради від «Блоку Володимира Литвина». Вже тоді була помічницею міського голови Володимира Сальдо. У VI скликанні стала депутаткою Херсонської міської ради від «Партії регіонів» і була секретарем Херсонської міської ради – в період, коли міським головою також був Сальдо (2010-2012 роки). 

Коли Сальдо у 2012 році обрали народним депутатом України, Зоя Бережна майже два роки виконувала обов'язки міського голови – за законодавством секретар ради виконує обов'язки до призначення нових виборів. Вибори не призначали майже два роки. 

У лютому 2014 року, після повалення пам'ятника Леніну в Херсоні та буремних подій в місті і столиці, її переобрали на тодішнього «батьківщинівця» та учасника Революції Гідності Володимира Миколаєнка. 

Зоя Бережна з Володимиром Сальдо
Зоя Бережна з Володимиром Сальдо

Антона Кушніра — володаря найменшої частки в ТОВ «Бебко-Авто» — в Херсоні знали як одного з менеджерів автоцентру «Volvo», а з 2022 року — як волонтера, який допомагав доставляти ліки в окупований Херсон. 16 травня 2022 року Антон загинув від кулі росіянина. Точні обставини смерті невідомі.

Іван Бебко тоді написав, що це зробив російский снайпер.

«Між Херсоном і Миколаєвом російський снайпер, який гарно все бачив, пострілом в голову, підступно вбив Антона Кушніра. Антон їхав першим, близько 13:00 дня, на білій машині, разом з ним дві жінки з дітьми, за ним мікроавтобус з людьми. Він збирався і в цей раз повернутися до своєї дружини Людмили в Херсон», – йшлося у повідомленні.

Антон Кушнір / Фото: Український Південь
Антон Кушнір / Фото: Український Південь

ТОВ «Конка»

40% ТОВ «Конка» (Херсонська компанія, що займається організацією відпочинку) – також записані на доньку Сальдо Ірину. Іще 40% належать Олександру Больботу, 10% – Володимиру Дидіну і ще 10% — Ганні Кліментенко.

Youcontrol.com.ua
Youcontrol.com.ua

Ганна Кліментенко — дружина Юрія Кліментенка, багаторічного бізнес- та політичного партнера Сальдо. Депутатом Херсонської міської ради Кліментенко вперше став у 2006 році від «Народної опозиції» Наталі Вітренко, у 2015 році обрався від «Нашого краю» разом із Сальдо. У 2020 році також балотувався до міської ради від «Нашого краю», але не був обраний. З 2010 до 2017 року очолював міське управління молоді і спорту. 

Юрій Кліментенко
Юрій Кліментенко

Олександр Больбот — це батько багаторічного депутата Херсонської міської ради Дмитра Больбота. У 2023 році СБУ повідомила Дмитру Больботу підозру в пособництві рф. Слідство встановило, що він був призначений гауляйтером Сальдо на посаду так званого першого заступника голови правління «Херсонської обласної спілки споживчих товариств». 

Херсонці про це повідомляли з червня 2022 року. До цього Дмитра Больбота регулярно обирали депутатом Херсонської міської ради: з 1991 року він 5 разів обирався, з 2002 року протягом трьох скликань підряд проходив в Херсонську міську раду від місцевого осередку «Партії регіонів». У 2015 році обрався від сальдівського «Нашого краю». У 2020 році також балотувався від «Блоку Володимира Сальдо», але обраний не був.

Володимир Сальдо і Дмитро Больбот
Володимир Сальдо і Дмитро Больбот

Майно Сальдо та його родини

Що ж до конфіскованого майна, то чимало херсонців зацікавились тим, чи є там готель «Херсон», яким майже повністю володів Сальдо і який занедбали у Херсоні. Спойлер: є, але не він один.

Автомобіль Volvo XC90 2020 року випуску, два паркомісця в Ореанді (Ялта), апартаменти на 304,2 кв. м в Ялті, три квартири в Ореанді (135,1 кв. м), Одесі (128,5 кв.м) та Херсоні (36,8 кв.м): це все належить або Володимиру Сальдо, або його колишній дружині Любові.

Земельні ділянки, передані в дохід держави, такі: 

 • ділянка загальною площею 0,1 Га під житловим будинком за адресою: місто Херсон, вулиця П'ятихатська, будинок 29. Це будинок, в якому проживав Сальдо;
 • ділянка загальною площею 0,2872 Га під триповерховою будівлею лазнево-оздоровчого комплексу, за адресою: місто Херсон, вулиця Петренка, 25. Наразі вулиця має назву Михайлівської. Це відомий у Херсоні комплекс «Затерянный мир»;д
 • ділянка загальною площею 7,41 га. 

Кадастрові номери та опис ділянок можна побачити у витязі з судового рішення

Витяг з судового рішення
Витяг з судового рішення

Готель на 3279,9 кв. м у Херсоні — це той самий готель «Херсон».

Готель «Херсон» у Херсоні
Готель «Херсон» у Херсоні

Триповерхова будівля в Херсоні на 2143,3 кв.м — це «Затерянный мир». Під час окупації Херсона в цьому готелі розміщували колаборантів, «верхівку» окупантів та згодом — представників ФСБ та росгвардії. 3 вересня Збройні сили України знищили цю базу окупантів. 

Так виглядав готель Сальдо до влучання ЗСУ.

«Затерянный мир».
«Затерянный мир».

Так готель виглядав після прильоту від ЗСУ.

«Затерянный мир».після удару ЗСУ
«Затерянный мир».після удару ЗСУ

Будинок на 236,7 кв. м у Херсоні — це будинок, в якому проживав Сальдо на П'ятихатській, 29. Під час окупації Херсона росіянами, 20 березня 2022 року, біля цього будинку розстріляли помічника і поплічника Сальдо Павла Слободчікова. 

Передвиборча листівка Павла Слободчикова
Передвиборча листівка Павла Слободчикова

 

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024