Юлію Угрюмову, окупаційну тюремницю з Херсона, засудили до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна
Юлія Угрюмова добровільно перейшла на бік ворога і з 2022 року працює в окупаційному «УСИН» – управлінні служби виконання покарань по Херсонській області. За скоєний злочин Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області 5 листопада заочно визнав її винною в колабораційній діяльності.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.
Суд встановив, що херсонка Угрюмова Юлія Олександрівна, 25 лютого 1994 р. н., в липні 2022 року добровільно перейшла на бік ворога і стала працювати операторкою оперативного відділу окупаційного «УСИН» по Херсонській області, створеному на базі захопленої херсонської Північної виправної колонії №90.
Окупанти присвоїли Угрюмовій спеціальне звання рядового внутрішньої служби. До її службових обов’язків входив контроль за дотриманням режиму ув’язнених на території окупаційної установи.
В жовтні 2022 року російські загарбники змінили дислокацію «УСИН» вглиб тимчасово окупованої території Херсонської області. Разом із загарбниками з Херсона виїхала і Юлія Угрюмова, яка досі продовжує виконувати свої службові обов’язки.
Про роботу Угрюмової на російських окупантів у суді розповіли свідки, які теж працювали в незаконно створеному «УСИН» на Херсонщині – зокрема, начальник чергової варти, сторож і молодший інспектор-кінолог. Вони розповіли, що з 1 червня 2022 року, після зради керівництва Північної виправної колонії №90 установа почала незаконно працювати за російським законодавством.
Зі слів свідків виходить, що вони не зовсім розуміли, як саме називалась окупаційна установа, створена на базі колонії. Однак, серед тих, хто добровільно став працювати на ворога, була Юлія Угрюмова.
Суд визнав її винною в колабораційній діяльності за ч.7 ст.111-1 КК України. Вирок – 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна і позбавленням права протягом 11 років обіймати керівні посади в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності.
Вирок суду ще не набрав законної сили.
Читайте також: