В МЗС України навели Грузії досвід Херсона, який перебуває під обстрілами росіян
Міністерство закордонних справ України засуджує чергові спроби керівництва Грузії втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси своєї країни напередодні парламентських виборів, які відбудуться 26 жовтня.
Про це йдеться у офіційній заяві Міністерства закордонних справ України у відповідь на зневажливий тон — вчергове — висловлювань Прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе.
Викликають здивування наполегливі намагання чинної влади Грузії стерти з пам’яті грузинського народу численні злочини Росії, які вона вчинила і продовжує вчиняти на тимчасово окупованих територіях як Грузії, так й України, йдеться у заяві.
Вважаємо ганебним використання партією «Грузинська мрія» зображень безжальної війни Росії проти України в своїй політичній рекламі. Нахабна спекуляція на українському горі оголила правду про владну партію Грузії, яка полягає у повній зневазі до українського народу та готовності заради політичних балів наносити непоправну шкоду традиційно дружнім відносинам між українським і грузинським народами.
Напередодні великого православного свята в Грузії, Мцхетоба-Светицховлоба 14 жовтня, особливе обурення викликає зображення в політичній рекламі партії влади «Грузинська мрія» зруйнованих російськими воєнними злочинцями українських релігійних святинь, наголошують у заяві.
«З прикрістю констатуємо, що мавпуючи підходи Росії до обмеження участі громадянського суспільства та правозахисних організацій в забезпеченні демократичного розвитку країни та підтриманні конкурентного виборчого середовища, грузинський уряд перетворився на ксерокс Кремля.
Мусимо нагадати ще деяку правду, яку забув оголити Прем’єр-міністр Грузії. Відмова грузинської влади підтримувати міжнародні санкції, введені проти РФ у відповідь на повномасштабну агресію проти України, відновлення прямого повітряного сполучення з Росією, скасування введеного на початку 2000-х років візового режиму й активізація двосторонньої торгівлі повернули Грузію у формат економічної та політичної залежності від Москви.
Поява в грузинських містах приватних російських шкіл, які акредитовані на території РФ, не лише викликає сумніви в якості освіти, але й становить загрозу обробки грузинської молоді рашистською пропагандою».
Окреме місце в заяві посів Херсон — саме про нього згадали в українському МЗС, закликаючи офіційну грузинську владу та окремих політиків повернутись до критичного мислення та проаналізувати те, що відбувається в їхній країні:
Охочих оголювати правду закликаємо також пояснити власному народу, чому в зруйнованому російськими окупантами Херсоні, де навмисно були знищені об’єкти критичної інфраструктури, наразі перебоїв з постачанням світла та газу на порядок менше ніж в мирному Тбілісі.
Нагадаємо, росіяни обстрілюють Херсон цілодобово. Лише у вересні від обстрілів громади загинули шестеро людей і 149 були поранені. В перший день жовтня росіяни атакували Центральний район міста, вбивши шістьох людей. Жодного дня не минає в Херсоні без обстрілів, жодного тижня — без поранених. Росіяни в буквальному сенсі полюють за людьми, цілять у транспортні засоби та інфраструктуру, зокрема енергетичну. В той же час, комунальні служби Херсона працюють так, аби найскоріше забезпечити мешканців світлом, водою та газом після чергових обстрілів.
«Україна вкотре закликає уряд Грузії утримуватись від втягування нашої держави та громадян України у внутрішньополітичні процеси Грузії, а також від блазнювання на крові та стражданнях українського народу. Сподіваємось, що парламентські вибори в Грузії пройдуть у мирний та демократичний спосіб, а грузинський народ продовжить стратегічний курс на приєднання до ЄС та НАТО», — підсумували в заяві.
Читайте також:
В Білозерці на честь визволення селища від росіян встановили скульптурну композицію «Незламні»