Суд виніс вирок у справі окупаційного очільника підприємства у Херсоні

11 Липня 2024, 08:15
Засуджений за  державну зраду херсонець. Фото: Херсонська обласна прокуратура. 342
Засуджений за державну зраду херсонець. Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Мешканця Херсона визнали винним у пособництві державі-агресору, вчиненої за попередньою змовою групою осіб.

Про це інформує пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

У прокуратурі не називають імені фігуранта. Втім, журналісти Район.Херсон встановили, що  йдеться про Геннадія Компанійця, якому правоохоронці заочно оголосили підозру у серпні 2023 року. Матеріали справи щодо нього скерували до суду у листопаді 2023 року.

Компанійцю призначили покарання у вигляді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також позбавили права впродовж 15 років обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг.
 
Окрім того, суд задовольнив цивільний позов прокурора в інтересах держави про стягнення із засудженого 12 мільйонів гривень завданих збитків.
 
Прокурори у суді довели, що з серпня 2022 року засуджений надавав допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора. Він став «директором» захопленого оборонного державного суднобудівного підприємства, яке було перейменовано у так зване «Державне унітарне підприємство «Паллада».
 
Фігурант організовував роботу незаконно створеного підприємства, зареєстрував його в окупаційних органах відповідно до російського законодавства, відкрив рахунки у російському банку, формував штат працівників та призначав їх на посади. Виконував інші організаційно - розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
 
Також Компанієць забезпечив війська країни-агресора матеріальними ресурсами, серед яких буксири, баржа, плавучий кран для переправлення військової техніки та особового складу окупаційних військ на лівобережжя Херсонської області. Чим завдав державі збитків на понад 12 мільйонів гривень.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024