Херсонщина першою в Україні затвердила обласну мовну програму

12 Квітня 2024, 08:00
Фото ілюстративне 1306
Фото ілюстративне

Херсонська область першою привела до відповідності до державної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування  української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року обласну мовну програму.

 Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь

«10 квітня розпорядженням начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна затверджена обласна програма на період до 2030 року. Цим документом затверджений конкретний план заходів із розвитку української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Херсонщини. Окрім цього, керівникам військових адміністрацій області доручено переглянути місцеві мовні програми та привести їх у відповідність до Держпрограми”, - зазначив мовний омбудсмен.

На реалізацію програми запланована сума у розмірі 3 305 000 гривень з обласного та місцевих бюджетів.

Документом, зокрема, передбачено здійснення контролю за виконанням Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, забезпечення доступу до безкоштовних онлайн-курсів у бібліотеках та клубних закладах територіальних громад, реалізацію проєкту «Курси української мови для всіх категорій користувачів, включаючи держслужбовців, вчителів, студентів, військовослужбовців, приватних підприємців, людей похилого віку та інших».

Читайте також: Шість громад Херсонського району ухвалили програми підтримки української мови.

 

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024