У херсонському храмі вперше провели службу українською мовою

11 Березня 2024, 13:54
Божествена літургія у храмі Сорока мучеників Севастійських. Фото: Никодим/Facebook. 1140
Божествена літургія у храмі Сорока мучеників Севастійських. Фото: Никодим/Facebook.

У херсонському храмі Сорока мучеників Севастійських вперше відправлена божественна літургія українською мовою.

Про це повідомив Єпископ Херсонський і Таврійський, керівник Херсонською єпархією ПЦУ Никодим у Фейсбук.

У херсонському храмі Сорока мучеників Севастійських при Головному управлінні Національної поліції в Херсонській області історична подія. Тут вперше була відправлена божественна літургія українською мовою. В лоні нашої Помісної Православної Церкви України. За сучасним богослужбовим календарем, яким в повсякденному житті користуємося всі ми разом з переважною більшістю людства — повідомив Никодим.

Він зауважив, що «старі мешканці» пішли з храму, разом зі своїми звичаями, захопивши заразом престол і іконостас, і все, що бачили, залишивши по собі голі закопчені стіни.

Никодим також зазначив, що заздалегідь службу не оголошували з міркувань безпеки.

Він також поінформував, що тут планується духовний центр Херсонської єпархії на честь Сорока Севастійських мучеників при ГУ НП в Херсонській області.

Раніше храм Сорока мучеників Севастійських при управлінні ДАІ/поліції Херсонської області належав до Української православної церкви Московського Патріархату. Але він перейшов до ПЦУ. Після цього представники УПЦ МП залишили храм, забрали престол, іконостас та інше майно.

Храм заклали у 2012 році. Перша літургія у храмі Сорока мучеників Севастійських пройшла наприкінці 2013 року.

Читайте також: На Херсонщині окупанти погрожують священникам та парафіянам і змушують їх переходити до російської православної церкви.

Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024