Книжку Вікторії Амеліної, якої немає у вільному продажі, продали на аукціоні за три тисячі гривень
На аукціоні «Медіа-кава», який підтримує Збройні сили України, продали книжку Вікторії Амеліної «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» за три тисячі гривень.
Про це повідомив організатор аукціонів «Медіа-кава» Мирослав Ватащук.
Книжка Вікторії особлива тим, що її немає у вільному продажу: весь наклад продали влітку 2023 року, після загибелі Вікторії у Краматорську внаслідок удару російської ракети. Директорка видавництва «Vivat» Юлія Орлова тоді повідомила: «Всі 390 примірників придбали за шість годин! Знаєте, я вперше не радію такій швидкості продажів... вперше в житті»
Один примірник книжки коштував 200 гривень. Всі кошти спрямували до ГО «Нью-йоркський літературний фестиваль», який Вікторія Амеліна заснувала і якому приділяла частину свого життя.
Однією з тих, кому пощастило придбати книжку, стала координаторка херсонської мережі Район.in.ua Євгенія Вірлич. Саме вона і надала книжку для розіграшу.
«У мене є така книжка, яку я купила ще, здається, 2016-го. Вона вдома, в Херсоні. З автографом Віки. Ми були знайомі, спілкувались. Віка дуже підтримувала нас під час окупації: ми регулярно переписувались, вона завжди була готова допомогти і дуже допомагала. Після виїзду я давала їй свідчення про злочини росіян в окупації. Ми ще домовились обов'язково зустрітись на каву. Так і не судилось», — розповіла Євгенія.
За словами Євгенії, вона вирішила придбати дві книжки саме для того, щоб згодом продати за вищу ціну на якомусь із аукціонів, а кошти відправити або на книжковий фестиваль Вікторії, або для ЗСУ.
«Я порадилась і з видавництвом, і з друзями. Власне, ніхто не був проти такої ідеї. Хай книжки Вікторії допоможуть щонайменше двічі: спочатку видавництво спрямувало кошти на підтримку книжкового фесту, а тепер — ці три тисячі зможуть підсилити ЗСУ. Думаю, Віка цьому б зраділа».
Чому саме «Медіа-кава», Євгенія також розповіла: «Самотужки мені було би важко це зробити і продати якомога дорожче. Не думаю, що зібрала би принаймні стільки ж. Але точно знаю, що чимало людей не встигли придбати книжку. Я — прихильниця «Медіа-кави», неодноразово брала участь в аукціонах і точно знаю, що від Мирослава (організатора аукціонів, — ред.) кошти точно підуть нашим хлопцям і дівчатам в ЗСУ. Та і аудиторія «Медіа-кави» — це, на мій погляд, ті люди, які люблять якісну літературу. Там є кому оцінити талант Вікторії. Тому залюбки надіслала книжку для розіграшу саме Мирославу».
Вікторія Амеліна також брала участь у «Медіа-каві». Наприкінці листопаду 2022 року каву з Вікторією продали за чотири тисячі гривень. А у лютому 2023 року Вікторія і сама зробила найвищу ставку та пила каву з музичною редакторкою Іриною Якубовською. Ось так описував Вікторію адміністратор «Медіа-кави» Мирослав Ватащук у 2022 році, коли лотом була кава з нею:
«Українська письменниця, авторка романів та есе, громадська діячка. У 2014 році залишила успішну кар’єру в ІТ та присвятила себе письму. Лауреатка премії Конрада за прозові твори, романи «Дім для Дома» та «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», фіналістка літературної премії Європейського Союзу за роман "Дім для Дома". Засновниця Нью-Йоркського Літературного Фестивалю, який проходить у невеликому смт. Нью-Йорк Донецької області. Після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році замість фестивалю команда розпочала ініціативу «Їбаште їх поетично» щоб допомогти ЗСУ.
Проза, поезія та есеїстика Вікторії перекладена багатьма мовами, серед них: англійська, польська, італійська, німецька, хорватська, данська, чеська та угорська. Вікторія Амеліна викладає Курс креативного письма Crafting the Future на міжнародній письменницькій програмі Університету Айови. З 2022 року Вікторія Амеліна співпрацює з українськими командами для документування військових злочинів та виступає за притягнення до відповідальності за міжнародні злочини, вчинені Російською Федерацією та її військами на території України та інших країн. Зараз вона працює над нон-фікшн проектом «Щоденник війни та справедливості: дивлячись на жінок, які дивляться на війну».
Саме Вікторія Амеліна разом із батьком дитячого письменника Володимира Вакуленка 24 вересня 2022 року віднайшла записи письменника, які він закопав у садочку під вишнею — тоді, коли російські окупанти вже зайшли до Ізюмського району: «Сьогодні я була в селі Капитолівка Ізюмського району в батьків письменника і волонтера Володимира Вакуленка. 23 березня 2022 року, Володя, знаючи, що окупанти ще прийдуть за ним, закопав свої записи під вишнею і сказав батькові: «Коли наші прийдуть, віддаси». Наступного дня 24 березня 2022 Володимира забрали. Сьогодні 24 вересня 2022 ми з батьком Володимира відкопали під вишенькою записи Володі — пакет на фото в моїй руці», — написала тоді Вікторія.
Володимира Вакуленка росіяни вбили. Точна дата вбивства невідома: за словами свідків, російські терористи звернулись до місцевих мешканців з вимогою поховати тіло письменника 12 травня 2022 року.
Читайте також:
- Херсонці лишаються «На плаву»: у Києві відкрилась виставка художніх робіт
- Дерусифікація Херсона: в якому напрямку рухається процес зміни топоніміки міста