В херсонських школах виявили російські пропагандистські підручники

23 Січня 2024, 13:02
Форзац одного з пропагандистських підручників у херсонській школі. Фото:  Кавун City. 1498
Форзац одного з пропагандистських підручників у херсонській школі. Фото: Кавун City.

У чотирьох школах Херсона журналісти знайшли пропагандистські підручники та матеріали із російською символікою, які завезли окупанти у 2022 році.

Про це повідомляє онлайн-медіа Кавун.City.

Підручники та інші пропагандистські матеріали 2022 року випуску, тобто виготовлені під час окупації Херсона, відкрито стоять на полицях у школах міста. Втім, у навчальних закладах журналістам так і не змогли пояснити, чому їх не прибрали. На своє виправдання освітяни сказали, що не можуть позбавитись цих матеріалів, бо вони оприбутковані.

 

Лише в одній школі заявили, що книжки зібрали окремо, склали відповідний акт і відправили його до управління освіти. Але, що далі сталося із цим документом – наразі невідомо.

Крім підручників, у школах також наплічники, які окупанти роздавали дітям. На них – прапор РФ та логотип провладної партії «Єдіная Россія».

Журналісти зазначають, що вони намагались уточнити, чи ці матеріали збирають для певних заходів чи музею, але працівники шкіл нічого на це не відповіли.

До однієї школи, де знайшли ворожу літературу і символіку, журналісти викликали поліцію, але правоохоронці не побачили правопорушення. Вони це аргументували тим, що зараз у навчальних закладах немає школярів, бо вони навчаються дистанційно і тому не мають доступу до цієї літератури. Втім, журналісти таки написали заяву у поліцію.

На скаргу журналістів Кавун.City відреагував начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко. Проблемою наявності російських підручників наразі займаються, повідомив він.

Читайте також: На лівобережній Херсонщині росіяни змушують дітей інтернату писати листи окупантам.

Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024