Суд виніс вирок гауляйтеру Чорнобаївки

28 Жовтня 2023, 14:37
Засуджений за колабораціонізм гауляйтер Чорнобаївки Юрій Турульов. Фото: Центр журналістських розслідувань. 1560
Засуджений за колабораціонізм гауляйтер Чорнобаївки Юрій Турульов. Фото: Центр журналістських розслідувань.

Прокурори у суді довели, що обвинувачений, усвідомлюючи здійснення Російською Федерацією відкритої збройної агресії проти України, добровільно погодився на співпрацю з її представниками.

Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури.

Перебуваючи на тимчасово окупованій території села Чорнобаївка Херсонського району, підозрюваний вступив в злочинну змову з окупаційними військами. Отримавши від них пропозицію щодо очолення незаконного органу влади – голови адміністрації Чорнобаївської територіальної громади Херсонської області, добровільно погодився обійняти цю посаду.
 
До свого «призначення» підозрюваний працював начальником місцевої автостанції.
 
За сукупністю вагомих та неспростовних доказів сторони обвинувачення фігуранта визнали винним в інкримінованому злочині та засуджено до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ятнадцять років, з конфіскацією майна.
 
Прокуратура не називає імені засудженого. Проте журналісти Район.Херсон встановили, що ним є 55-річний мешканець Чорнобаївки Юрій Турульов.
 
Після повномасштабного вторгнення Росії до України він із донькою Юлією підтримали окупаційні війська. 5 травня 2022 року Турульов став керівником окупаційної адміністрації. Колишні працівники сільради відмовилися від співпраці з ним і залишили адміністративне приміщення, захоплене росіянами. На новій посаді Турульов займався переслідуванням місцевих мешканців та незаконно розпоряджався комунальним майном.
 
4 червня 2022 року СБУ оголосила Юрію Турульову підозру у колабораційній діяльності.
 
22 червня 2022 року  на Херсонщині підірвали автомобіль Турульова. Сам колаборант отримав легкі пошкодження.
 
У квітні 2023 року правоохоронці затримали його доньку Юлію Турульову, яка також брала участь у роботі місцевої окупаційної адміністрації.
 
 
Коментар
17/04/2024 Середа
17.04.2024