Викладач ХДУ презентував книгу в Німеччині

У вересні херсонський поет і викладач факультету української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету Василь Загороднюк презентував власну книгу «Перемогла любов». Захід провели у німецькому місті Зарбек.
Про це йдеться повідомляє пресцентр ХДУ.
«Перемогла любов» – поема, написана на основі реальної історії українця Кіндрата з Вінниччини, яскраво відображає трагічні реалії життя українців у першій половині ХХ століття. Цікаво, що родина Василя Загороднюка має безпосередній зв'язок з головним героєм поеми, вони з одного села. Історію про місцевого хлопця Кіндрата, якого під час Другої світової війни відправили на примусові роботи до Німеччини, автор чув з дитинства від батьків.
«1933 рік. Голод в Україні. У селі Бурківці на Вінниччині, звідки я родом, вимерло пів села. І в одній родині в живих залишився лише хлопчина, якого звали Кіндрат. Мій батько дружив з цим хлопчиною і ділився з ним шматочком хліба, таким чином Кіндрат вижив. З початком Другої світової війни, коли фашисти окупували село, його відправили на примусові роботи в Німеччину і таким чином він, як сирота, так і залишився там, вже не повертався на батьківщину. Бо доля тих, хто повертався часто була драматичною» — розповідає Василь Загороднюк.
Саме ці події й лягли в основу поеми. Також розповідається, власне, про період перебування на примусових роботах у Німеччині і як згодом хлопець створив там власну сім'ю.
Автор говорить, що ідея написати книгу виникла лише після знайомства з синами Кіндрата, які приїхали у рідне село батька у 2012 році
Книга містить фотографії, зокрема з родинного архіву Кіндрата. Є світлини, зроблені вже під час візитів його дітей до України. Ці події теж описані у поемі. На сторінках також можна побачити українські та німецькі традиційні символи: колоски пшениці та калину, а також дубове листя.
У вересні 2023 року відбулася презентація книги, виданої німецькою мовою. Захід відвідали як корінні мешканці міста Зарбек, так і українська діаспора та біженці з України – загалом близько 100 осіб. Також була присутня родина Кіндрата, зокрема його дружина Хані.
Читайте також: ХНТУ оголошує конкурс на створення орнаменту херсонської вишиванки.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром