СБУ викрила у Херсоні освітянина-колаборанта

25 Вересня 2023, 18:59
Затриманий Службою безпеки України херсонський псевдоосвітянин.Фото: Служба безпеки України/Facebook. 1663
Затриманий Службою безпеки України херсонський псевдоосвітянин.Фото: Служба безпеки України/Facebook.

Спецслужбовці затримали псевдодиректора професійного ліцею зв'язку та поліграфії.

Про це інформує Управління Служби безпеки України в Херсонській області на Фейсбук.

СБУ відомо, що з приходом окупантів підозрюваний не виїхав на підконтрольну Україні територію, а натомість запропонував себе російсським окупантам як очільника  «новоствореного» «Государственного бюджетного образовательного учреждения среднего профессионального образования «Херсонский профессиональный лицей связи и полиграфии» на базі державного.

Він підтримав інтеграцію українського навчального закладу в освітню систему Російської Федерації та впровадження стандартів освіти держави-агресора.

Зрадник «опікувася» поповненням штату викладачів та набором технічного персоналу, організовував вступну кампанію для учнів «ліцею». Заробітну плату підлеглим він виплачував у російських рублях.

Під час обшуків у його житловому помешканні правоохоронцями виявлено електронні документи, які підтверджують причетність фігуранта до навчального процесу за стандартами держави-агресора.

Після деокупації Херсона псевдоосвітянин виїхав з міста. Цього літа він повернувся до Херсона, жив звичайним життям, отримував гуманітарну допомогу і був впевненим, що провини за ним немає.

Тепер підозрюваний загрожує кримінальна відповідальність. Він перебуває під вартою. Триває досудове розслідування.

Читайте також: На Херсонщині судитимуть ексдиректорку ліцею.

 

 

Коментар
14/07/2024 Неділя
14.07.2024
13.07.2024