Судитимуть російських військових, які розганяли проукраїнські мітинги у Херсоні

20 Вересня 2023, 11:57
Кадри розгону проукраїнського мітингу у Херсоні військовослужбовцями РФ. Фото: Херсонська обласна прокуратура. 1244
Кадри розгону проукраїнського мітингу у Херсоні військовослужбовцями РФ. Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирнадцятьох військовослужбовців РФ за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Про це інформує пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Серед обвинувачених п’ять представників вищого та старшого офіцерського складу армії РФ — генерал-майори, полковники, підполковник. А також дев’ять їх підлеглих військовослужбовців федеральної служби росгвардії.

Слідством установлено, що навесні 2022 року під час тимчасової окупації Херсонщини, в обласному центрі на площі Свободи місцеве населення збиралося на мирні акції в підтримку України. Такі демонстрації постійно придушувалися  окупантами.

Керував силовим розгоном протестувальників один із обвинувачених - командир 50-ї окремої бригади оперативного призначення. За його вказівкою виконувалися бойові накази щодо придушення опору херсонців,  застосування щодо них насильства та зброї.
 
Унаслідок таких дій, було незаконно затримано та ув’язнено щонайменше 11 цивільних осіб. У місцях несвободи їх піддавали тортурам, вибиваючи відомості про рух опору, військових ЗСУ, схиляли до співпраці.
 
Наразі усі підозрювані перебувають у розшуку.
 
Встановлення інших причетних осіб триває.
 
 
Коментар
23/07/2024 Понеділок
22.07.2024