Деокупація Правобережної Херсонщини: спогади жителів села Чкалове

11 Травня 2023, 09:40
Як Чкалове чинило опір російським окупантам 1026
Як Чкалове чинило опір російським окупантам

Як Чкалове чинило опір російським окупантам

Восени 2022 року команда Ukraїner вирушила на південь України, щоб поспілкуватися з мешканцями визволених населених пунктів правобережної Таврії і зафіксувати їхні історії спротиву. Однією з точок маршруту стало Чкалове. Це невелике село за 80 кілометрів на північний схід від Херсона із поки що недекомунізованою назвою (назване на честь радянського льотчика). Подробиці  в сюжеті телеканалу 5

Чкалове перебувало під р*сійською окупацією із першого дня вторгнення — 24 лютого 2022 року — й було звільнене наприкінці жовтня того ж року в результаті успішного контрнаступу ЗСУ.

Місцеві мешканці поділилися з журналістами проєкту "Деокупація" болючими спогадами про життя в окупації, а староста Чкалівської громади Інна Шевченко розповіла, як селяни об’єднувалися, щоб допомогти одне одному пережити важкі часи.

Попри залякування й погрози окупантів, деякі жителі Чкалового партизанили. Вони повідомляли українським військовим про розташування ворожої техніки та живої сили, що допомагало нашим захисникам коригувати артилерійський вогонь. Нині мешканці Чкалового поступово повертаються до життя й не сумніваються в тому, що р*сійсько-українська війна завершиться перемогою України.

Коментар
13/07/2024 П'ятниця
12.07.2024