Молочнотоварні господарства на деокупованих територіях можуть повність закритися

18 Квітня 2023, 13:35
Молочнотоварні господарства на деокупованих територіях можуть повність закритися 229
Молочнотоварні господарства на деокупованих територіях можуть повність закритися

Молочнотоварні господарства деокупованих і прифронтових територій Харківської та Херсонської областей без розмінування не зможуть заготовити грубих кормів для худоби і будуть змушені скорочувати або й зовсім закрити молочний напрям. На цьому наголошує Асоціація виробників молока (АВМ), пише  agronews.ua

Озвучують тарифи за розмінування від 24 тис. до 150 тис. грн/га. Господарствам, які перебували понад пів року в окупації, нереально без гуманітарної підтримки справитися із таким викликом, зауважує генеральна директорка АВМ Ганна Лавренюк.

«Якщо питання не буде вирішено, цілком можемо очікувати нової хвилі скорочення промислового поголів’я у тій самій Харківській області, яка за період окупації вже втратила понад 50% корів молочних ферм», – вважає вона.

Так, понад 2 тис. із 6 тис. га угідь харківського господарства «Агросервіс ЛТД» потребують термінового розмінування. По його полях проходила лінія розмежування, і мінування дуже щільне, стверджує директор Олександр Сазонов.

«У 2022 році під час окупації ми не могли фізично заготовити жодних грубих кормів, – розповів він. – Худоба зараз доїдає залишки врожаю 2021 року. Одразу після звільнення думали, як найшвидше наростити тих 400 корів, що загинули через обстріли, щоб відновити робочі місця і довоєнне виробництво молока. Зараз відмовилися від цієї ідеї».

За словами Олександра Сазонова, якщо не буде розмінування, господарство може бути змушено ще й вирізати мінімум 30% корів.

У ТОВ «СК Восток» з Харківської області 300 га нерозмінованих земельних угідь. Із них на 250 га були прильоти і лежать нерозірвані снаряди.

Директор «СК Восток» Петро Штупун зазначає, що для районної ДСНС зараз пріоритетне розмінування комунальних підприємств, а до сільгоспугідь невідомо коли дійде черга.

«Приватні структури, що пропонують розмінування за шалені кошти, зарекомендували себе дуже погано, – додав він. – Підприємства, які скористалися їхніми послугами, мають величезні збитки і в техніці, і в людях, бо просто підриваються на мінах».

Запасів кормів для корів у харківської АФ «Базаліївський колос» вистачить лише до липня.

«Критично необхідно розмінувати поля протягом літа, – зазначає директор господарства Василь Калган. – Це дасть нам шанс зберегти ферму».

Поки ж немає жодного поля, яке було б досліджене, додає він.

Коментар
28/11/2023 Вівторок
28.11.2023